Polopaticky: Ručení, aneb jaká rizika čekají na ručitele

Řada lidí se stane ručitelem vcelku znenadání. Dobrý kamarád je požádá na pravidelné schůzce v zařízení restauračního typu, aby se stali ručitelem k jeho úvěru. Takoví lidé pak většinou souhlasí, jde přece o dobrého kamaráda, kterému se dá věřit, a ručitelskou smlouvu na hospodském stole rovnou podepíší. To však zpravidla netuší, k čemu se vlastně zavazují!

Koncese na prodej alkoholu – Kdo, jak a proč o ni musí žádat?

Novela živnostenského zákona z podzimu loňského roku s sebou přinesla jednou zásadní povinnost pro podnikatele, kteří prodávají alkoholické nápoje. Musí si totiž zažádat o udělení tzv. koncesované živnosti na prodej alkoholu. Čas mají už jen do 17. dubna letošního roku. Podívejme se tedy, jak celý proces probíhá a koho se tato povinnost vůbec týká. Kdo musí mít

Přečíst Koncese na prodej alkoholu – Kdo, jak a proč o ni musí žádat?

Jak nechat rozvést manželství

Ne vždy vše dopadne, tak jak bychom si přáli a občas se stane, že si dva lidé, kteří se milovali, už nemají co říct a navzdory společným zážitkům a vzpomínkám se rozcházejí. Pokud spolu žili jen tak na psí knížku, je rozchod poměrně jednoduchý, složitější je to s rozvodovým řízením manželů.

Návod jak podat trestní oznámení

Než se rozhodnete trestní podání učinit, je dobré alespoň trochu mít ponětí o tom, jestli ohlášené jednání je trestním činem. O tom, jestli vaše podání je trestní, nebo jiné oznámení, posoudí sami orgány v trestném řízení.