Jak napomoci otěhotnění?

Cílem článku není přesný návod na otěhotnění, ale navedení vás na správnou cestu, na konci které budete těhotná.

Jak napomoci otěhotnění?

Úplným základem je nestresovat se. Tím, že budete myslet na to, že nemůžete počít dítě, sama sebe zablokujete do té míry, že se vám nepodaří vůbec otěhotnět do doby, než se opět odblokujete. Spousta zdravých párů je neplodných do doby, než těhotenství hodí za hlavu. Najednou to pak třeba po pěti letech jde. Snažte se tedy o těhotenství moc nepřemýšlet.

Zdravě jezte a cvičte

Dalším krokem je zlepšení životosprávy. O tom, jak jíst zdravě a správně cvičit, je všude kolem vás hodně informací, takže je zbytečně je zde opakovat. Jen prosím, přemýšlejte u toho co budete dělat. U jídla se držte hesla „Jíst do polosyta, pít do polopita“. Pokud jste příliš hubená, nebo obézní, snižuje vaše tělo produkci důležitých hormonů, které nutně potřebujete pro otěhotnění.

U cvičení to také nepřehánějte. Bohatě postačí, když budete dva až třikrát týdně chodit cvičit aerobic, plavat, jezdit na kole apod., zde záleží na vás a  tom co preferujete za sportovní aktivity.

Mimochodem, cvičení zvyšuje libido – sexuální žádostivost.

Speciální cvičení

Ještě k cvičení, existuje jeden druh speciálního cvičení pro otěhotnění. Autorem tohoto velmi úspěšného cvičení je Ludmila Mojžíšová. Ta v minulém režimu vyvinula speciální cviky pro otěhotnění, které zvyšují prokrvení a zpevnění svalů okolo páteře.

Doplňky stravy

V poslední době je pro podporu těhotenství lékaři často doporučován italský doplněk stravy NosiFol, který si můžete v lékárně pořídit bez předpisu. Jedná se o skupinu důležitých vitamínů, které vaše tělo potřebujete k otěhotnění. NosiFol je velmi oblíbený a spousta žen o něm říká, že se jim vrátila zpět menstruace, která často nedostatkem ženských hormonů vymizí. Mimo to dost z nich se po několika měsících podařilo otěhotnět.

Bazální teplota

Bazální teplota je teplota naměřená ráno po probuzení. Jejím měřením zjistíte, kdy je nejvhodnější doba pro snažení se s partnerem o miminko. Bazální teplota se pohybuje kolem 36,5 °C, při ovulaci se však zvyšuje o zhruba 0,2 – 0,4 °C. Tato teplota se následně sníží po menstruaci. Období zvýšené bazální teploty je nejhodnější pro otěhotnění.

Teplota se měří v ústech nebo v pochvě hned po probuzení vždy ve stejnou dobu. V podpaždí se měří teplota nepřesně.

Nezapomínejte na partnera

Je dobré, abyste se nejen vy, ale i vás partner nějak podíleli na zvýšení pravděpodobnosti vašeho otěhotnění. Pánově by například neměli nosit těsné spodní prádlo. Pokud si plánujete pohlavní styk, pak ideálně dvě hodiny před milováním by měli sníst něco sladkého, aby spermie měly dost energie na jejich dlouhou cestu. Stačí Coca Cola, energetický nápoj nebo něco podobného. Kvalitu spermií také příznivě ovlivňuje koenzym Q10.

Návštěva doktora

V neposlední řadě je potřeba také navštívit gynekologa, který vás prohlédne a pánům napíše doporučení na vyšetření spermiogramu.

Rada na závěr. Pravidelné milování nemá smysl. Spermie potřebují zhruba 48 hodin na to, aby se jejich počet zvýšil zpět na původní úroveň. Stejně tak, více jak 14 dní delší sexuální abstinence snižuje jejich počet.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..